PROPOZÍCIE

 

Doby Vežu 2024, 4. Ročník
Organizátor : M.Š.K Jašterice Brezno o.z
Spoluorganizátor: Mesto Brezno
Termín : 22. 06. 2024 ( sobota )
Miesto : Lidl Brezno, Československej Armády 2612/68
Štart nad predajňou Lidl
Z hlavnej cesty smer z BB , na prvej svetelnej križovatke odbočiť doľava.

logo-msk-jasterice

O PRETEKU

Si pripravený dobyť vežu?

 

Už 4. ročník extrémneho prekážkového behu, ktorý je jedinečným pretekom v našom regióne. Beh plný náročných prekážok cez ktoré sa musíš prebojovať až na vrchol druhej najvyššej vyhliadkovej veže na Slovensku, ktorá meria až 40 metrov a zo svojho vrcholu ponúka nádherné výhľady. Trať je krátka ale náročná, má minimalne 7 km s prevýšením cca 450 metrov a s nadmorskou výškou 805 metrov, na ktorej musíš zdolať 35 prekážok. Náročnému testu podrobíme nie len Tvoju bežeckú techniku ale aj silu a vytrvalosť. Na podujatí Doby vežu nezabúdame ani na našich najmenších športovcov, pre ktorých sme pripravili špeciálne prekážkové trate plné zábavy.

TRAŤ

 

Lesné chodníky, lúky, potok, minimum asfaltu, krásne výhľady a 450m prevýšenie. Je to extrémny pretek, preto treba počítať s nerovným povrchom ( korene, skaly), strmé stúpanie a zbehy.

Preliezanie prekážok, plazenie v blate, šmýkačka, streľba, bradlá, slackline ,šplhanie, ťahanie a nosenie metrovice, cargo sieť, lesná technika , rybie schodíky, ocr ručkovanie, hakovanie, ninja magnézium, ručkovanie (drevené koli). 

V prípade neprekonania prekážky na prvý pokus ťa čaká trest v podobe angličákov. Za vynechanie prekážky alebo nevykonanie trestu budeš z preteku diskvalifikovaný.

SPRIEVODNÝ PROGRAM

 

Okrem športového zážitku a aktívne stráveného voľného času sa ti postaráme o kvalitnú zábavu naším sprievodným programom.

Budeš mať možnosť zasúťažiť si v klasických disciplínach ako kliky a ďalšie. Aby si ale nepovedal, že ťa stále vyháňame len cvičiť, celý deň si možeš užiť ľudovú hudbu alebo ťa zabaví DJ. Pre deti sme si pripravili skákacie hrady, maľovanie na tvár a samozrejme penovú párty.

Programom Ťa bude sprevádzať moderátor Marek Poliak.

Programom Ťa bude sprevádzať moderátor Marek Poliak.

Hlavní partneri

logo mesta Brezno
logo lesy mesta Brezno

Ostatní partneri

logo technicke sluzby mesta Brezno
logo coop jednota
red bull logo
vinoteka logo
budka logo
beehouzzz logo
dhz brezno logo

Profidoors s.r.o.

active planet logo
vinoteka logo
budka logo
beehouzzz logo
budka logo
hronka-logo
kreka-logo
duhan-logo
jasna-logo
art-logo